10 sprawdzonych sposobów na udaną imprezę integracyjną!

Jesteś managerem firmy i organizujesz spotkanie integracyjne? Zastanawiasz się, jakie atrakcje na imprezy firmowe wybrać? Takie spotkania nie mogą być nudne, by pracownicy z chęcią na nie chodzili i dzięki temu byli coraz bardziej zgranym zespołem. Stwórz im przestrzeń idealną, by zapomnieć o rzeczywistości biurowej i obowiązkach. Organizujesz imprezę dla dorosłych ludzi, którzy jednak czasami potrzebują chwili szaleństwa i oderwania się od dorosłego życia. Jeżeli wybierzesz odpowiednie atrakcje na imprezę firmową, to sprawisz, że firmowe korytarze jeszcze przez długi czas będą rozbrzmiewać echem rozmów o spotkaniu.

Dlaczego warto organizować spotkania integracyjne?

Imprezy firmowe oraz różnego rodzaju atrakcje, które się tam znajdą sprawiają, że praca w danej firmie staje się atrakcyjniejsza. Pracownicy czują się doceniani i wiedzą, że nie czeka ich tylko ciężka praca, ale też trochę rozrywki. Eventy firmowe również:

 • integrują pracowników — dzięki organizowaniu takich imprez stworzysz zgrany zespół. Twoi pracownicy lepiej się poznają i poprawią wzajemną komunikację, co przełoży się na efektywniejszą pracę. Zespół będzie o wiele lepiej współpracować i radzić sobie z sytuacjami kryzysowymi;
 • zapewniają świetną zabawę — dasz swoim współpracownikom chwilę relaksu, dzięki której zmniejszą stres, przez co będą efektywniejsi w pracy;
 • nawiązanie nowych znajomości — pracownicy nie zawsze znają wszystkich, którzy są zatrudnieni w danej firmie. W codziennej pracy mogą nie mieć z nimi kontaktu i nie mieć okazji, żeby nawiązać jakąś relację. Impreza firmowa i atrakcje wymagające rywalizacji w grupach są świetną okazją na to, by zawrzeć nowe znajomości.

Jakie atrakcje na imprezę integracyjną wybrać?

To, jakie atrakcje na imprezę integracyjną wybrać będzie zależeć od tego, co lubią Twoi pracownicy. Możesz przed zorganizowaniem eventu przeprowadzić ankietę i dopytać w niej, jakie gry i zabawy byłyby najlepsze. Możesz również skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, które zajmują się wypożyczaniem tego rodzaju atrakcji. Otrzymasz fachowe rady i pomoc w doborze odpowiednich zabaw. Funandplay poleca takie zabawy integracyjne dla pracowników jak:
 • Bubble Soccer;
 • Piłkarski Dart;
 • Sumo;
 • Eliminator;
 • Alko Google;
 • Ludzka Proca;
 • Byk Rodeo;
 • Przenośny Paintball;
 • Tarcza Drwala;
 • Przeciąganie liny.

Bubble Soccer

Bubble Soccer jest alternatywą dla gry w piłkę. Rozegracie mecz w specjalnych sferycznych kulach, w których poruszanie się jest utrudnione, a co dopiero odebranie piłki przeciwnikowi. Ale właśnie w tym tkwi zabawa! To atrakcja na eventy firmowe, która gwarantuję masę śmiechu, wywrotek i komicznych sytuacji. W tej grze nie chodzi o wynik, a o rywalizację i bolące od śmiechu brzuchy.

Piłkarski Dart

Połączenie piłki nożnej i gry w rzutki czy to w ogóle jest możliwe? Oczywiście, że tak. Wyobraź sobie, że stoisz przed ogromną tarczą, a Twoim zadaniem jest kopnięcie piłki w sam jej środek. Myślisz, że Ci się uda? To wbrew pozorom nie jest aż takie łatwe, jak się wydaje. Piłkarski Dart powoli Wam również zweryfikować kto jest najlepszym strzelcem w Waszym zespole. Dowiecie się, który pracownik spędził najwięcej czasu w barach i walczył o mistrzostwo w grze w rzutki.

Sumo

Twoi pracownicy uwielbiają kulturę orientalną? W takim razie zabawy na imprezę firmową powinny być z nią związane. Polecamy Sumo dla firm. Gwarantujemy, że już samo ubranie pracowników w specjalne stroje wywoła ogrom śmiechu. Cała zabawa polega na tym, by wypchnąć przeciwnika z pola walki. Myślisz, że to bułka z masłem? Wcale nie! Pamiętaj, że Twój przeciwnik jest w kostiumie, który zwiększa gabaryty o kilkanaście centymetrów.

Eliminator

Atrakcje dla pracowników na imprezach firmowych mogą też wywoływać dreszczyk emocji. Proponujemy Eliminator Zbijak. To konkurencja, której wystraszyłby się niejeden sportowiec. Wymaga szybkości, zwinności i ogromnej koordynacji. Podejmujesz wyzwanie? W tej zabawie może brać udział nawet 8 osób. Sprawdźcie, kto z Waszego zespołu jest najsilniejszy.

Alko Google

Alko Google, to zabawa na imprezę filmową, która nie tylko bawi, ale też uczy. Dzięki niej Twoi pracownicy dowiedzą się, jak to jest prowadzić auto pod wpływem alkoholu. Zrozumieją też, jak ciało ludzie reaguje na alkohol i przekonają się, że reakcje ciała są mocno opóźnione. Ale… Alko Google to również wspaniała zabawa! Zorganizuj dla swoich pracowników slalom z okularami stymulującymi upojenie alkoholowe i sprawdź, kto najlepiej radzi sobie ze skutkami ubocznymi picia alkoholu.

Ludzka Proca

Nazwa Ludzka Proca brzmi całkiem złowieszczo, prawda? Spokojnie! To w pełni bezpieczna atrakcja na imprezę firmową. Na czym polega? Przymocujemy Cię do procy XXL i wystrzelimy. To atrakcja podobna do skoku na bungee, tylko że w poziomie. Poczujesz przyśpieszenie porównywalne do startu myśliwcem bojowym. Ta zabawa sprawdzi się idealnie dla osób, które lubią czuć dreszczyk emocji i adrenalinę. Myślisz, że Twoi pracownicy odważa się i spróbują?

Byk Rodeo

Impreza w stylu country? W takim razie Byk Rodeo jako atrakcja wieczoru sprawdzi się idealnie. To konkurencja na imprezy integracyjne, która pokaże, który z Twoich pracowników zachowuje zimną krew do końca.

Przenośny Paintball

Chcesz stworzyć swoim pracownikom scenerię jak z gry komputerowej? Postaw na Przenośny Paintball. Podzielcie się na dwie drużyny, ubierzcie, jak komandosi i walczcie! Dzięki tej atrakcji na imprezie firmowej poczujecie adrenalinę i wzmocnicie współpracę.

Tarcza Drwala

Chcesz sprawić swoim pracownikom atrakcję na imprezę firmową rodem z filmu? A co powiesz na rzucanie siekierami? Spokojnie, siekiery są dmuchane a Tarcza Drwala w pełni bezpieczna. Sprawdźcie, kto z Waszego zespołu ma największego cela.

Przeciąganie liny

Przeciąganie liny, to najprostsza i najbardziej popularna gra na wszystkich zabawach dla dzieci. Chcecie powrócić myślami do tego beztroskiego czasu? Postawcie na tę grę i dowiedzcie się, który dział jest najlepiej zorganizowany.

Podsumowanie

Atrakcje na imprezy firmowe mogą być przeróżne. Warto wybrać coś, co zaciekawi wszystkich pracowników. Takie gry i zabawy integracyjne dla pracowników wzmacniają współpracę i budują lepszy i silniejszy zespół. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji, jednak warto skorzystać z pomocy firmy z doświadczeniem, która pomoże wybrać odpowiednią atrakcję. Funandplay proponuje zabawy polegające na rywalizacji i współpracy. Wybierz taką zabawę i spraw, by impreza integracyjna, którą organizujesz zapadła we wspomnieniach na długo.

Zobacz nas w social mediach

Nie wiesz co wybrać?

Potrzebujesz pomocy?

Zostaw nam swój numer, oddzwonimy.