Impreza integracyjna a teambuilding

Fun & Play » Imprezy integracyjne dla firm, a Teambuilding – dlaczego tak ważna jest wspólna rozrywka!

Imprezy integracyjne niosą za sobą wiele korzyści. Są idealną okazją do zabawy, dzięki której pracownicy zyskują odskocznię od codzienności. Jednak to nie wszystko. Imprezy integracyjne mają też wiele korzyści dla firm i ich funkcjonowania. Sprawiają, że pracownicy lepiej się poznają, co wpływa na atmosferę i jakość pracy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego warto organizować imprezy firmowe, czym jest team building oraz jakie zabawy integracyjne dla dorosłych proponuje Fun&Play.

Team Building – czym jest?

Organizacja imprez integracyjnych staje się coraz popularniejsza. Niemal każdy manager czy właściciel firmy dostrzega ich plusy, dlatego też chętnie decydują się na tego rodzaju rozrywkę. Warto jednak wiedzieć, że nie każda impreza integracyjna będzie zawierała w sobie elementy team buildingu. Czy więc jest team building? Są to wszelkie świadome procesy, które mają na celu stworzenie sprawnie funkcjonującego zespołu, w którym będą jasno określone cele. Ważne jest również odpowiednie wykorzystanie umiejętności członków zespołu. Jak je sprawdzić? Wybierz atrakcje dmuchane od Fun&Play, które wskażą mocne podwładnych. Imprezy firmowe, które polegają na wspólnym wyjściu na miasto czy do kina nie będą więc miały w sobie elementu team buildingu.

Imprezy integracyjne – korzyści

Każda impreza integracyjna dla pracowników jest świetnym sposobem na poprawę atmosfery we firmie. Duża liczba pracowników w jednej placówce sprawa, że wiele osób się po prostu nie zna. Wspólna zabawa pomoże więc nawiązać nowe znajomości i poznać bliżej współpracowników. Imprezy dla firm to neutralne miejsce, gdzie Twoich pracowników nie gonią terminy, nie myślą o obowiązkach czy stresie. Dzięki temu mogą swobodnie porozmawiać o rzeczach niezwiązanych z wykonywanymi obowiązkami. Wszyscy wiemy, że praca w miejscu, gdzie większość się zna, jest o wiele przyjemniejsza i sprawia mniej dyskomfortu. Podczas eventów integracyjnych możesz również zorganizować różnego rodzaju zabawy, które jednocześnie nauczą pracowników współpracy i jasno określą, które osoby najlepiej ze sobą współpracują. Wszystko to sprawi, że praca we firmie będzie sprawniejsza, co przyniesie duże korzyści firmie.

Imprezy integracyjne dla firm – postaw na Fun&Play

Organizacja imprezy integracyjnej dla firmy nie jest prosta. Musisz znaleźć atrakcję, która spodoba się wszystkim pracownikom. Jaką wybrać? Mamy dla Ciebie ciekawe rozwiązania. Wybierz propozycje od Fun&Play i podaruj swoim pracownikom niecodzienną zabawę. Nasze dmuchane atrakcje to świetne propozycje, dzięki którym przeprowadzisz team building. Przy czym zapewnisz pracownikom masę śmiechu. Proponujemy między innymi:

Bubble Soccer – rozrywka nie tylko dla fanów piłki nożnej

Team building może być ciekawy i zabawny. Idealnym rozwiązaniem na naukę współpracy jest gra w piłkę. Jednak nie taką zwykłą a z pewnymi utrudnieniami. Proponujemy Bubble Soccer, który polega na tym, żeby drużyna zdobyła jak najwięcej goli. Zawodnicy grają jednak w dmuchanych kulach, w których ciężko jest trafić w piłkę, a co dopiero strzelić bramkę. W tej zabawie liczy się współpraca w dążeniu do zwycięstwa.

Przenośny Paintball – dreszczyk emocji dla każdego

Przenośny Paintball to rozwiązanie idealne do nauki współpracy. Uczy nie tylko współdziałania, ale też sprytu i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Prowadzisz firmę, w której pracownicy często działają pod presją czasu? Wybierz Paintball i przygotuj swoich podwładnych na sytuacje kryzysowe.

Przeciąganie Liny – precyzja ma znaczenie

Imprezy firmowe i eventy to dobry moment na przypomnienie sobie gier z dzieciństwa. Przeciągnie Liny od Fun&Play to nie tylko powrót do przeszłości, ale też nauka współpracy i szybkiego podejmowania decyzji. Jeden fałszywy ruch może sprawić, że dana drużyna przegra rozgrywkę.

Mega Piłkarzyki – barowa gra w innym wydaniu

Imprezy integracyjne to okazja do świetnej zabawy i zacieśniania przyjaźni pomiędzy pracownikami. Wybierz Mega Piłkarzyki, które sprawią, że nauczą się współpracy w trudnych warunkach. Sprawdź, który z Twoich podwładnych najlepiej radzi sobie ze stresem, a który w dobry sposób zarządza zespołem.

Narty Wieloosobowe – zimowa rozrywka nawet latem

Ta zabawa pozwoli Ci ocenić, który z pracowników jest darzony największym zaufaniem. To właśnie on będzie szedł na przodzie i wyznaczał tempo innym. Na jego barkach będzie spoczywać odpowiedzialność, by drużna dotarła najszybciej do mety.

Podsumowanie

Imprezy integracyjne to przede wszystkim atrakcja dla pracowników. Jednak wspólne spędzanie czasu przez podwładnych daje również korzyści firmie. Osoby pracujące razem lepiej się poznają, przez co atmosfera się poprawia. Wspólne zabawy uczą również współpracy i podejmowania decyzji pod presją czasu. Jeżeli chcesz zorganizować imprezę integracyjną dla swoich pracowników, to skontaktuj się z Fun&Play. Wybierz ciekawe atrakcje dmuchane i spraw pracownikom ogrom zabawy.