Jakie atrakcje wybrać na wesele? Zobacz nasze propozycje i zainspiruj się!

Fun & Play » Jakie atrakcje wybrać na wesele? Zobacz nasze propozycje i zainspiruj się!

Jakie atrakcje wybrać na wesele, by wszyscy wasi goście, niezależnie od wieku, świetnie się bawili i zapamiętali ten dzień na zawsze? Planując wesele, warto zadbać nie tylko o dobre jedzenie, drinki i muzykę, ale także o wyjątkowe atrakcje na wesele

Jeśli zastanawiasz się, jakie atrakcje na wesele zapewnią najwięcej śmiechu i dobrej zabawy, zobacz nasze propozycje i wybierz najlepsze rozwiązania dla siebie!

Najlepsze atrakcje weselne dla gości

Atrakcje na weselu — pomysły dla dorosłych

Na żadnym weselu nie może zabraknąć atrakcji dla gości weselnych. Mogą to być różnego rodzaju gry i zabawy integracyjne lub konkurencje takie jak „Familiada”, „Jaka to melodia?” czy wyścigi rzędów. Pozwalają one zintegrować gości i gwarantują wiele śmiechu i dobrej zabawy!

Inne, równie popularne atrakcje na weselu to:

 • pociąg,
 • kareta,
 • zabawy z fantami,
 • gorące krzesła,
 • przechodzenie pod sznurkiem,
 • dwa kółeczka,
 • taniec wykupny.

Jednak zabawy weselne to nie wszystko. Ogromną popularnością od lat cieszą się fotobudki czy fotolustra. Dzięki nim goście weselni mogą przebierać się w zabawne stroje i zrobić sobie ciekawe zdjęcia, dzięki czemu zyskają ciekawą pamiątkę na wiele lat. Fotobudkom i fotolustrom często towarzyszy księga gości, do której można się wpisać, doklejając wykonane przed chwilą zdjęcie.

Zabawy integracyjne dla dorosłych — zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz najlepsze atrakcje dla Twoich gości!

Atrakcje na weselu — pomysły dla dzieci

A jakie zabawy i atrakcje na wesele przygotować dla naszych najmłodszych gości? Warto pamiętać o tym, że na weselu powinniśmy zadbać nie tylko o dorosłych uczestników wspólnej zabawy, ale także o dzieci. Można zorganizować najprostsze atrakcje, takie jak kącik z kolorowankami czy zabawkami. Są to zajęcia, którymi maluchy zajmują się na co dzień i mogą je szybko znudzić. Dlatego też polecamy sięgnąć po atrakcje, które mogą pochłonąć uwagę najmłodszych na wiele godzin.

Kolejnym aspektem, na który musimy zwrócić uwagę przy organizowaniu dziecięcych zabaw na weselu, jest bezpieczeństwo. Na weselach zwykle jest dużo osób i wiele się dzieje, dlatego też warto zapewnić dzieciom takie atrakcje, które minimalizują ryzyko nieszczęśliwego wypadku. Do tego typu bezpiecznych zabaw zaliczają się m.in. dmuchane zjeżdżalnie, domki i inne atrakcje. Dzieci je uwielbiają i mogą się na nich bawić bez końca, a dzięki temu rodzice zyskają odrobinę czasu na weselne szaleństwa na parkiecie.

Interesują Cię dmuchane zjeżdżalnie na wynajem? Zobacz dmuchańce wynajem wielkopolskie i wybierz coś dla siebie!

Innym sposobem na zagwarantowanie rozrywki najmłodszym są animacje dla dzieci na weselu. Mogą to być na przykład:

 • malowanie twarzy,
 • bańki mydlane,
 • farby do malowania rękoma,
 • balony,
 • zagadki.

Atrakcje dla pary młodej

Wśród atrakcji na wesele nie może zabraknąć gier i zabaw dla pary młodej, która tego dnia jest przecież najważniejsza. Zabawy weselne dla pani i pana młodego najczęściej odbywają się w trakcie oczepin, czyli około północy. Do najpopularniejszych należą między innymi:

 • test zgodności — pani młoda i pan młody siadają na dwóch krzesłach odwróceni tyłem do siebie. Oboje zdejmują buty i przekazują po jednym swojej drugiej połówce. Wodzirej prowadzący zabawę zadaje pytania, na które oboje muszą odpowiedzieć w tym samym czasie, podnosząc swój but lub but współmałżonka. Pytania dotyczą ich wspólnego życia, na przykład: „kto kogo pierwszy pocałował?” albo „kto pierwszy wyznał miłość?”,
 • test znajomości — świeżo upieczeni małżonkowie są przepytywani ze znajomości siebie nawzajem, są pytani np. o rozmiar buta, ulubione danie i tak dalej.

A może chcesz wybrać coś, co pozwoli Ci jednocześnie zaskoczyć swoich gości i zapewnić niepowtarzalny klimat wesela? Takim pomysłem może być napis „LOVE” na wesele. To ozdoba, która może być ozdobą parkietu, tarasu czy ogrodu. Dekoracja rozświetla przyjemnym ciepłym światłem i wprowadza niesamowity klimat. W świetle napisu ledowego na weselu nie tylko para młoda, ale też goście mogą zrobić sobie piękne zdjęcia.

A jak już mowa o romantycznych zdjęciach z wesela, warto zorganizować także minisesję z udziałem zimnych ogni. Goście ustawiają się wokół młodej pary, każdy dostaje do ręki patyczek z zimnym ogniem — i wychodzą prawdziwie magiczne ślubne fotografie.

Podsumowanie

Zabawy i atrakcje na wesele są bardzo ważnym elementem każdego przyjęcia. Nie tylko rozluźniają atmosferę i pozwalają przełamać pierwsze lody, ale także wprowadzają radosny klimat i sprawiają, że wesele zostaje w pamięci na długi czas.

Jakie atrakcje wybrać na wesele? Zainspiruj się naszymi propozycjami — niech Twoje wesele będzie wyjątkowe!

Zobacz nas w social mediach

Nie wiesz co wybrać?

Potrzebujesz pomocy?

Zostaw nam swój numer, oddzwonimy.