Organizacja wigilii firmowej i imprezy świątecznej

Fun & Play » Organizacja wigilii firmowej i imprezy świątecznej

Grudzień to miesiąc, w którym organizuje się imprezy świąteczne dla firm. Boże Narodzenie jest bowiem świetną okazją do świętowania, spędzenia wspólnie czasu i integracji pracowników. Wigilia firmowa może mieć bardzo różne formy. Może to być małe spotkanie przy wspólnym stole, ale też duża impreza z kateringiem lub w restauracji. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego organizowanie imprez świątecznych dla firm jest ważne i jak je zorganizować krok po kroku oraz poznaj propozycje atrakcji od Fun&Play.

Imprezy świąteczne dla firm – dlaczego warto je organizować?

Pracownicy Twojej firmy przez cały rok ciężko pracowali, by osiągnąć jak najlepsze wyniki. Wigilie firmowe są więc idealną okazją do podziękowań za ich trud i wysiłek. Jednak istnieje wiele innych powodów, dla których warto zorganizować spotkanie opłatkowe. Są to między innymi:

  • budowanie silnego zespołu i motywacja – każdemu pracodawcy na tym zależy, ponieważ dobry i zorganizowany zespół jest podstawą sukcesu firmy. Imprezy świąteczne to świetna okazja do zacieśniania więzi. Wpłynie to na poprawę jakości pracy i zwiększy efektywność w nadchodzącym roku;
  • przypomnienie misji firmy i przedstawienie planów na kolejny rok – firmowe spotkanie wigilijne to czas nie tylko na podsumowania, ale też dobra okazja do przypomnienia pracownikom zasady, jakimi kieruje się firma i wskazanie planów i wyzwań na przyszły rok;
  • dobra zabawa – wigilia firmowa to również okazja do świetnej zabawy. Dzięki niej pracownicy trochę odpoczną od codziennych obowiązków, dzięki czemu wrócą do pracy po przerwie ze zdwojoną siłą.

Wigilia firmowa – jak ją zorganizować?

Organizacja wigilii firmowej składa się z kilku kroków. Musisz przede wszystkim zorganizować:

Miejsce spotkania

Imprezy świąteczne dla firm mogą odbywać się w biurze. To dobre rozwiązanie raczej dla mniejszych przedsiębiorstw. W przypadku dużej firmy może być ciężko ze znalezieniem przestrzeni, która pomieści wiele osób tak, by nie było ścisku. W przypadku organizacji wigilii firmowej w biurze musisz też zadbać o dekoracje, poczęstunek. Możesz je wykonać we własnym zakresie lub zatrudnić odpowiednie firmy.

Zorganizowanie wigilii firmowej w restauracji jest dobrym rozwiązaniem, gdy całą organizację chcesz powierzyć profesjonalistom. Jedyne, o czym musisz pamiętać to wcześniejsze zarezerwowanie lokalu.

Hotel lub centrum konferencyjne sprawdzi się w przypadku dużych firm. Mają wystarczająco dużo miejsca. Dodatkowo całą organizację powierzysz też specjalistom, którzy z pewnością wszystko świetnie przygotuję.

Prezenty

Imprezy świąteczne dla firm są dobrym miejscem na to, by wręczyć swoim pracownikom prezenty. Jeżeli masz w zwyczaju organizować paczki świąteczne, to na takim spotkaniu możesz je wręczyć. Mogą to również być koperty z premiami lub inne podarunki, które uznasz za stosowne. Dodatkowo w przypadku małych i średnich firm możecie również zorganizować losowanie wśród pracowników tak, by każdy miał okazję zrobić prezent swojemu koledze lub koleżance.

Zabawy integracyjne dla dorosłych

Wspólne śpiewanie kolęd jest oczywiście obowiązkowe. Jednak możesz zorganizować również inne zabawy świąteczne. Fun&Play to specjalista od różnego rodzaju rozrywek, dlatego też polecamy między innymi Sumo dla firm. To idealne rozwiązanie na zabawną świąteczną zabawę. Dzięki niej pracownicy poczują się jak dzieci. Alko Google to zabawa, która nie tylko bawi, ale też uczy. Pozwoli wszystkim przekonać się, jaki wpływ na organizm człowiek ma alkohol. Ale możecie też przeprowadzić zawody i sprawdzić, kto najlepiej sobie radzi z niestabilnym gruntem pod nogami. Przeciąganie liny natomiast to ten rodzaj zabawy na święta, która może pokazać Ci, które zespoły są bardziej zgrane, a nad którymi trzeba jeszcze popracować. Byk Rodeo będzie również świetnym rozwiązaniem na zabawę integracyjną na wigilię. Wywoła masę śmiechu, a każdy pracownik będzie się świetnie bawić.

Podsumowanie

Imprezy świąteczne dla firm są doskonałą okazją do tego, by podziękować pracownikom za całoroczny wysiłek, ale pomagają też w budowaniu silnego zespołu. Możesz je przygotować samodzielnie lub zorganizować spotkanie w hotelu, centrum konferencyjnym lub restauracji, gdzie całym przygotowaniem zajmą się profesjonaliści. Pamiętaj jednak, by zorganizować dla pracowników upominki i zabawy świąteczne, które sprawią, że to będzie najlepsza wigilia firmowa. Jeżeli interesuje Cię wynajem atrakcji to odwiedź stronę Fun&Play.

Zobacz nas w social mediach

Nie wiesz co wybrać?

Potrzebujesz pomocy?

Zostaw nam swój numer, oddzwonimy.