Teambuilding - czyli budowanie zespołu poprzez zabawę!

Zgrany zespół to przepis na sukces. Ludzie, którzy potrafią ze sobą współpracować i radzić sobie w każdej sytuacji są filarem każdej firmy. Team building pomoże Ci stworzyć zespół, na którym będzie można polegać. Dzięki niemu Twoi pracownicy poznają swoje słabe i mocne strony i określą swoje role zespołowe. Dowiedz się, jakie umiejętności rozwija team building oraz jakie atrakcje w jego ramach możesz wybrać.

Team building – czego uczy?

Team building to proces integracyjny, w trakcie którego zespół uczy się nowych umiejętności. Dzięki atrakcjom team buildingowym Twój zespół jasno określi podział ról. Dzięki temu każdy pracownik zajmie się sprawami, w których jest najlepszy, co wpłynie na szybkość i jakość pracy. Polepszysz również komunikację pomiędzy członkami zespołu i sprawisz, że będą wspólnie podejmować decyzje. Dodatkowo integracja team buildingowa wpłynie na jakość zarządzania czasem. Twój zespół zwiększy do siebie zaufanie, dzięki czemu zmniejszy się liczba konfliktów. Organizowanie integracji wpłynie również na zadowolenie pracowników z warunków w miejscu pracy i sprawi, że będą się identyfikować z firmą.

Team building – pozytywny wizerunek Twojej firmy

Imprezy team building nie tylko wpłyną na zespół, ale też na pozytywny odbiór Twojej firmy. Zdjęcia w social mediach i zadowolenie pracowników daje możliwość rozwoju tak zwanego marketingu szeptanego. Może on stać się świetną reklamą przedsiębiorstwa. Opowieści zespołu o spotkaniach integracyjnych i ich pozytywna opinia zachęci innych do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym. Dzięki temu masz szansę na zatrudnienie najwybitniejszych specjalistów.

Imprezy team building – jak zorganizować?

Na samym początku warto zacząć od małych rzeczy. Wspólne wyjście do parku w trakcie pracy czy zamówienie pizzy będzie dobrym rozwiązaniem. Zadbaj o to, by pracownicy w trakcie tych aktywności spędzali czas razem. Jeżeli zależy Ci na team buildingu, to dopilnuj, by pracownicy rozmawiali ze sobą. Później warto zastanowić się nad wspólnymi wyjściami na kręgle czy mini golfa. Wspólna zabawa nigdy nie jest zła. Możesz również zabrać pracowników na wyjazd integracyjny, gdzie zorganizujesz atrakcje team buildingowe. Zorganizuj gry terenowe, które wywołają dreszczyk emocji i stworzą idealną przestrzeń do szlifowania współpracy pomiędzy pracownikami.

Atrakcje team building – nasze propozycje

Podczas wyjazdu integracyjnego możesz również zorganizować różnego rodzaju zabawy integracyjne dla dorosłych. Fun&Play Ci w tym pomoże! Proponujemy między innymi:

  • bubble soccer;
  • przenośny paintball;
  • przeciąganie liny;
  • mega piłkarzyki;
  • narty wieloosobowe.

Bubble soccer – atrakcja nie tylko dla fanów piłki nożnej

Bubble soccer to atrakcja, która wywoła mnóstwo śmiechu. Dzięki niej Twoi pracownicy nauczą się współpracy w ciężkich warunkach. Gra polega na tym, by strzelić gola drużynie przeciwnej. Brzmi prosto, prawda? Tylko że wszyscy gracze mają na sobie dmuchane kule, które utrudniają kopnięcie piłki. By wygrać, konieczna jest współpraca zespołu, dobry plan i odpowiednie zarządzanie grupą.

Przenośny paintball – zabawa, która wskaże najwytrwalszych

Przenośny paintball to zabawa dla ludzi o mocnych nerwach. Dzięki niej poznasz osobę, która najlepiej radzi sobie ze stresem, a dodatkowo umie szybko podejmować dobre decyzje. Podzielcie się na dwie grupy i stoczcie bitwę. Pozwoli wam to zbudować zaufanie pomiędzy pracownikami, a dodatkowo poćwiczycie współpracę.

Przeciąganie liny – gra z dzieciństwa

Najprostsza gra, która uczy współpracy i wspólnego dążenia do celu? Oczywiście przeciąganie liny! Ta zabawa pozwoli Ci na budowanie zespołu w ramach team building. Dzięki niej zobaczysz, którzy pracownicy najlepiej się ze sobą dogadują. Będziesz wiedzieć więc, jak dobierać zespoły do realizacji zadań w pracy.

Mega piłkarzyki – nauka cierpliwości

Mega piłkarzyki polegają na tym, że musicie trafić do bramki przeciwnika z przywiązanymi rękoma. To bardzo trudne zadanie i po kilku minutach może niektórych wyprowadzić z równowagi. Pozwoli Ci poznać osoby, które nie zrażają się niepowodzeniami, a Twój zespół poćwiczy cierpliwość.

Barty wieloosobowe – nauka współpracy

Narty wieloosobowe to dobry pomysł na przeprowadzenie wyścigu rzędów. Dzięki nim każdy będzie mieć okazję współpracować w dwuosobowych grupach. Dzięki czemu Twoi pracownicy poznają, jak przebiega współpraca z osobami, z którymi do tej pory nie współpracowały.

Podsumowanie

Team building to nic innego jak budowanie dobrego i silnego zespołu. W jego ramach można organizować krótkie spotkania w czasie pracy, wyjścia po pracy, a nawet imprezy firmowe. Dobrym rozwiązaniem jest również organizowanie różnych gier terenowych czy zabaw. Można wybrać przeciąganie liny, narty wodne i wiele innych. Warto również zgłosić się do naszej firmy, która pomoże zorganizować wyjazd team buildingowy, który zapadnie w pamięć pracowników. Dzięki takiemu działaniu stworzyć można zgrany zespół, rozwinąć firmę i wpłynąć na pozytywne opinie o niej.

Zobacz nas w social mediach

Nie wiesz co wybrać?

Potrzebujesz pomocy?

Zostaw nam swój numer, oddzwonimy.